Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Φινάλε - θρίλερ στο Περιστέρι (1-1)!

Φινάλε θρίλερ στο Περιστέρι, με την ΑΕΚ -που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιόπ- να ανοίγει το σκορ στο 85΄ με τον Μπλάνκο και τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει στο 89΄ με τον Αναστασάκο, για να γραφτεί έτσι το τελικό 1-1.

Ο Ατρόμητος ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε πολλές ευκαιρίες όχι απλώς για να προηγηθεί αλλά ακόμα και να "καθαρίσει" το ματς. Η ΑΕΚ, παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, έπαιξε έξυπνα και ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη, πέτυχε το γκολ σε καίριο σημείο, ωστόσο δεν κατόρθωσε να το κρατήσει στα υπολειπόμενα λεπτά.

Το φιλμ του αγώνα

40' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ
: Ο Ντιόπ έκανε ένα δυνατό τάκλιν πάνω στον Καμαρά και βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα