Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

Όγδοος ο Δρυμωνάκος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης...

Την 8η θέση κατέλαβε ο Γιάννης Δρυμωνάκος στο τελικό των 400 μ. μικτής ατομικής σε πισίνα 25 μέτρων, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης που διεξάγεται στο Αϊντχόφεν. Ο 26χρονος Έλληνας πρωταθλητής έκανε χρόνο 4.12.15 και τερμάτισε τελευταίος.

ΠΗΓΗ: news-piper.blogspot.com

Ο Ούγγρος Νταβίντ Βεράστο κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με επίδοση 4.03.06, με 4.05.24.
το ασημένιο ο Γερμανός Γιάνικ Λέμπερτς με χρόνο 4.05.08 και το χάλκινο ο Ιταλός Φεντερίκο Τουρίνι

Ο Έλληνας πρωταθλητής του Περιστερίου πριν από δυόμισι χρόνια και συγκεκριμένα στις 10 Απριλίου του 2008, κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στα 400 μ. μικτής στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας στο Μάντσεστερ με χρόνο 4.05.11