Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι Ολυμπιακού - AEK

Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με όμορφο σουτ του Μιραλάς από τα αριστερά, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αραμπατζή.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως το ημίχρονο θα έκλεινε με το σκορ στο 0-1, ο Λεονάρντο με μια εξαιρετική προσπάθεια να κάνει το 1-1.

Το β' ημίχρονο είχε ελάχιστες καλές στιγμές και το μεγαλύτερο μέρος του καλύφθηκε από ένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, διακοπές λόγω συνθημάτων και καπνογόνων, παρατηρήσεις από πλευράς του διαιτητή.

Στο 88ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μάκος από την ΑΕΚ και ένα λεπτό αργότερα ο Μοδέστο από πλευράς Ολυμπιακού.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό, με την ΑΕΚ να φτάνει τους 10 σε πέντε αγώνες, όσους έχει και ο Ολυμπιακός με ένα παιχνίδι λιγότερο.