Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

Μεγάλη και κρίσιμης σημασίας εκτός έδρας νίκη πέτυχε απόψε το βράδι η Ελευθερία Μοσχάτου στο ΣΕΦ επι του ουραγού Παλαιού Φαλήρου για το πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ με 69-63

Τα δεκάλεπτα του αγώνα
13-22,28-35,43-52,63-69

Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι  η Ελευθερία μας και αποφασισμένη να πάρει  αυτόν τον αγώνα με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 22-13, η καλή της απόδοση συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στο οποίο προηγήθηκε με 52-43.

Ξαφνικά η ομάδα μας κόλλησε χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο, με αποτέλεσμα η γηπεδούχος ομάδα του Φαλήρου να καταφέρει να ισοφαρίσει τον αγώνα 52-52 περίπου τέσσερα λεπτά πριν το τέλος.Απο εκεί και πέρα μίλησε η ψυχή των παιχτών της ομάδας μας όπου δυναμικά κατάφεραν να κάνουν το "comeback"και να νικήσουν με 69-63.

Έπειτα από αυτή την μεγάλη εκτός έδρας νίκη η Ελευθερία Μοσχάτου ισοβαθμεί με την αντίπαλο ομάδα της Ευριάλης και εξαρτάται μόνο από την ίδια κατά πόσο θα καταφέρει να πετύχει την σωτηρία της στην Α ΕΣΚΑΝΑ, αρκεί στους τρεις εναπομείναντες αγώνες που έχει να δώσει μέχρι το τέλος θα πρέπει τουλάαχιστον να κερδίσει τους δύο εντός έδρας με Πρωτέα Βούλας και την τελευταία αγωνιστική την ομάδα της Ευριάλης έστω με ένα πόντο στο κλειστό του Μοσχάτου μας.

Ο φίλαθλος κόσμος της Ελευθερίας μας πάντα δίνει δυναμικά το παρόν του ιδαίτερα στους εκτός έδρας αγώνες της