Τρίτη 5 Μαρτίου 2013

Δ' ΕΣΚΑΝΑ:Eύκολη επικράτηση του Λέοντα Μοσχάτου επι των Απρόβλεπτων με 74-39

Από την αρχή του αγώνα μπήκε δυναμικά ο Λέοντας Μοσχάτου στην αναμέτρηση του με την ομάδα των Απρόβλεπτων και κατάφερε γρήγορα να πάρει σημαντικό  προβάδισμα 5-4,12-7,14-9 και τελικά έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 17-11 να προηγείται του αντιπάλου του.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε με σταθερότητα την καλή του απόδοση και έκανε το 21-13,26-13και το τελικό 28-18.
Πήγε λοιπόν στα αποδυτήρια με την σιγουριά της καλής διαφορά των δέκα πόντων.
Στην συνέχεια στο τρίτο δεκάλεπτο επέβαλε τον δικό του ρυθμό και κατάφερε να αυξήσει την διαφορά με ένα 25-7 υπέρ του και να κλείσει σε 53-25 και να ντουμπλάρει το σκορ του.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο διατήρησε τον καλό του ρυθμό και την ευκαιρία στο σκοράρισμα και πέτυχε το 56-25,63-30και το τελικό 74-39.

Αυτό που θα επισημάνουμε είναι σήμερα ο Λέοντας ήταν προσεκτικός δεν απογοήτευσε τους περίπου συνήθους 50 φιλάθλους και κατάφερε από την αρχή να παίξει καλό μπάσκετ γιατί την τελευταία φορά στον παιχνίδι με τους Κυρίαρχους μας τα χάλασε στα τελευταία λεπτά όπου είχε ηττηθεί εντελώς απροσδόκητα.