Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

Φωστήρας: Επιστροφή στις νίκες, 1-0 την Κόρινθο

Σπουδαία νίκη πήρε ο Φωστήρας στο Δημοτικό Στάδιο του Ταύρου επί της Κορίνθου με 1-0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο ο Αρχοντάκης είπε "οχι" σε αρκετά σουτ. Κάτι τέτοιο δεν έγινε και με την έναρξη της επανάληψης, αφού ο Βαβάτσικος με σουτ στο 46ο λεπτό άνοιξε το σκορ και έδωσε την υπερπολύτιμη νίκη στον Φωστήρα.

Φωστήρας (Θύμιος Γεωργούλης): Μπότος, Μπιλίτσης, Πεταυράκης, Παραράς, Τσώνης, Μπούμπας, Α. Βλάχος (89' Κούτρος), Γ. Βλάχος, Δωροβίνης, Βαβάτσικος (70' Τσαγκαράκης), Κάμπας (85' Κόπελας).
Κόρινθος (Θανάσης Περαχωρίτης): Αρχοντάκης, Κοτσόκολος, Παππάς, Σπυρόπουλος, Φίλης (74' Μακρής), Λουμπαρδέας, Παπαευθυμίου (62' Γκάτσης), Λώττας, Κατσίκης, Πεχλιβανόπουλος, Αράπογλου (68' Λούβρης).