Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

ME ΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΙ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ Α Ο ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΗΝ ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΜΕ 6-0

Με το ευρύ σκόρ του 6-0 κέρδισε σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό μας στάδιο η ομάδα του Μοσχάτου μας την Α.Ε.Σαλαμίνας για το πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της
ΕΠΣ Πειραιά

Το Μοσχάτο ήταν καλύτερο σε όλο το αγώνα όπου προηγήθηκε στο ημίχρονο του αντιπάλου της  με 3-0 με δύο γκολ του Κοντοπάνου και ένα του Ντάφλα .
Στην επανάληψη η ομάδα της Α.Ε.Σαλαμίνας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν τα κατάφερε όπου πρώτα με πέναλτι ο Καράμπελας έκανε το 4-0 ,έπειτα με απευθείας σουτ ο Κοντοπάνος σημείωσε το 5-0 και στα τελευταία λεπτά ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Με αυτή την νίκη του το Μοσχάτο έδειξε ότι είναι ικανό μέχρι το τέλος θα παλέψει για να κατακτήσει την πρώτη θέση του ομίλου του και παράλληλα να ανέβει στην ανώτερη κατηγορία πράγμα που το λέμε εδώ και ένα μήνα περίπου απο το BLOG μας.
Ο νεαρός ταλαντούχος παίκτης του Μοσχάτου  Καράμπελας όπου με δικό του γκολ με πέναλτι η ομάδα του κέρδισε την ΑΕΣαλαμίνας με 6-0

Τώρα οι νεαροί παίκτες της ομάδας μας πρέπει να παραμείνουν σοβαροί και συγκρατημένοι για την συνέχεια του πρωταθλήματος γιατί την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουν την ομάδα του Καραβά εκτός έδρας η οποία θα τα δώσει όλα για να πάρει βαθμούς ώστε να καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία.

Πάρα όλα αυτά εμείς παραμένουμε αρκετά αισιόδοξοι για την μετέπειτα αγωνιστική πορεία της ομάδας μας.