Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012

ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 51-48

Μετά από ένα ωραίο και αμφίρροπο παιχνίδι οι κορασίδες έχασαν στον Άγιο Τρύφωνα από την Τερψιθέα. Οι δύο ομάδες είχαν εναλλασσόμενη πρωτοπορία στο σκορ με την Τερψιθέα να παίρνει προβάδισμα 3 πόντων στο ημίχρονο.  Στην 3η περίοδο πρώτα η Τερψιθέα και στη συνέχεια η ελευθερία χρησιμοποίησαν ζώνη, που είχε σαν αποτέλεσμα να φέρει την Ελευθερία με 1 πόντο μπροστά. Παρά την αλλαγή σε μαν του μαν και από τις δύο ομάδες, η Ελευθερία θα προηγηθεί με 4 πόντους(35-39) 7 λεπτά πριν τη λήξη αλλά με 2 τρίποντα της Γιαννοπούλου η Τερψιθέα θα τεθεί με 44-40 επικεφαλής αλλά με την  Τριβυζάκη να σκοράρει συνεχόμενα η Ελευθερία θα ισοφαρίσει 47-47 στο τελευταίο δίλεπτο. Έτσι και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία για τη νίκη αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν σε ένα από τα καλύτερα φετινά ματς.