Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2011

VOLLEY:Β' ΑΝΔΡΩΝ - Β' ΟΜΙΛΟ: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΜΟΣΧΑΤΟ 3-1.. Κέρδισε το ντέρμπι αλλά έχασε τον Γεωργά που του κρατήθηκε το δελτίο.Aποτελεσματα.Βαθμολογία

Ο Πανερυθραϊκός «έσπασε» το αήττητο του Μοσχάτου νικώντας με 3-1 ύστερα από επεισοδιακό αγώνα που σημαδεύτηκε από την σύρραξη των παικτών των δύο ομάδων και την αποβολή από τον αγώνα του Γεωργά...
Ντέρμπι με τα όλα του έγινε στη Νέα Ερυθραία όπου το Μοσχάτο ξεκίνησε εντυπωσιακά και πήρε εύκολα το 1ο σετ. Ο Πανερυθραϊκός βελτιώθηκε, ισορρόπησε τον αγώνα και μετά από πολύ ένταση στους τελευταίους πόντους του 2ου σετ επικράτησε 26-24 και ισοφάρισε 1-1 σετ.
Ο Γεωργάς είχε φραστικό επεισόδιο με τον Κοτζάμπαση (λίμπερο του Μοσχάτου), τα πνεύματα άναψαν και ξέφυγαν από τον έλεγχο όταν ο Γεωργάς πέρασε στο αντίπαλο τερέν με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον αγώνα και να του κρατηθεί το δελτίο από τους διαιτητές. Κίτρινη κάρτα είδε ο Κοτζάμπασης.
Η διακοπή αποσυντόνησε το Μοσχάτο και ο Πανερυθραϊκός με αντεπίθεση διαρκείας έφτασε στη νίκη με 3-1 (13-25, 26-24, 25-13, 25-18) που τον φέρνει στην κορυφή του Β΄ομίλου της Β΄Εθνικής Ανδρών.
Διαιτητές: Μαρκάτσας - Βλάχος
Τα σετ: 13-25, 26-24, 25-13, 25-18
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χατζηπέρρος): Ρούσης, Λαμπρινός, Χελιώτης, Παπασιδέρης Γ., Γεωργάς, Παπασιδέρης Δ. / Μπαρούτας(λ), Σπανός, Κοντός.
ΜΟΣΧΑΤΟ (Μαλτίδης): Χριστοφοράκης, Αραμπατζής, Πανδής, Στυλιανού, Παπαθωμόπουλος, Τσότρας / Κοτζαμπάσης(λ), Τσακιρόπουλος, Κόντος, Σπανός.